Безпечне освітнє середовище

Нормативна база з цивільного захисту

Кодекс цивільного захисту України

Організація цивільного захисту в закладах освіти. Методичні рекомендації

Основні документи з питань цивільного захисту в ЗЗСО

Рекомендації, що робити у випадку військових дій

Навчання з мінної безпеки

Сьогодні в нашій країні йде війна і небезпека натрапити на вибухонебезпечні предмети є всюди, де велися чи ще ведуться бойові дії. Тому дітям важливо знати, як розрізняти такі предмети, де може чатувати небезпека, які знаки попереджають про небезпеку, як зробити свої прогулянки безпечними і яких правил дотримуватися, щоб вберегти своє життя. Для закладів освіти Новослобідської громади, що навчаються дистанційно, проведена чергова онлайн-зустріч, присвячена темі «Мінна небезпека та поводженням з вибухонебезпечними предметами». З презентацією про загрози, що приховують вибухонебезпечні предмети виступив фахівець відділу забезпечення заходів з попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту у Конотопському районі Олексій Шерстюк. В ході заходу було показано відеоролік про вкрай небезпечну дистанційну міну ПОМ-3, на яку, на жаль, можна натрапити на території України. Важливо запам’ятати три золоті правила безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів: - НЕ ЧИПАЙ, - НЕ ПІДХОДЬ, - ТЕЛЕФОНУЙ 101 АБО 102. Будьте обережні та дотримуйтесь правил безпеки!

10:31 28.02.2024

Навчання команд реагування

Одним з першочергових завдань організації освітнього процесу в умовах військового стану є максимальне забезпечення безпечного освітнього середовища. З метою раннього попередження та евакуації учасників освітнього процесу у закладах освіти громади, де організовано змішане навчання (Князівська та Мазівська гімназії), спільно з представниками Державної служби з надзвичайних ситуацій та Національної поліції проведено навчання команд реагування щодо практичного відпрацювання алгоритму дій у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти. В кожному закладі освіти наказами керівників створені команди реагування, на яких покладено здійснення заходів щодо раннього попередження, евакуації та реагування у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти. Саме з цими командами був відпрацьований алгоритм дій, що треба робити при виникненні подібних ситуацій та проведено навчання з безпечної евакуації учасників освітнього процесу. Ще одним кроком до створення безпечного освітнього середовища стало проведення монтажу в Князівській та Мазівській гімназіях системи охоронної сигналізації зі встановленням «тривожних кнопок» та виведенням сигналу на пульт охорони. Це дасть змогу провести миттєве оповіщення про небезпеку при неправомірних сторонніх діях в закладах освіти. Створюємо безпечне освітнє середовище разом!

13:24 10.01.2024

Урок з мінної небезпеки

На даний час в нашій країні йде війна і Україна за статистичними даними є однією з найбільш постраждалих від мін країною. І на сьогодні у зв'язку з бойовими діями більше 40% територій України заміновано, тому питання обізнаності з питань мінної небезпеки є дуже актуальне та потрібне. Найчастіше причина трагічних наслідків криється в повній відсутності елементарних знань правил поведінки при знаходженні вибухонебезпечних пристроїв та різних підозрілих предметів.

07:57 09.11.2023

Навчання з домедичної допомоги

Не секрет, що надання першої медичної допомоги в реаліях сьогодення є одним із найактуальніших умінь та навичок. Тож цього суботнього ранку працівники Новослобідської сільської ради та закладів освіти громади радо долучилися до медичного тренінгу щодо надання першої медичної допомоги, який для всіх бажаючих проводили лікарі - представники українсько-ізраїльської місії медичних волонтерів FRIDA. У межах відведеного часу присутнім було продемонстровано техніку накладання турнікету на різні ділянки кінцівок, а також техніку непрямого масажу серця та штучного дихання. Після чого всі бажаючі мали змогу потренуватися у застосуванні набутих знань на практиці. Від душі дякуємо медикам за таку можливість! Звісно, що за одну-дві години навчитися всьому не реально, але перший крок зроблено. Далі буде...

10:42 07.11.2023

Відкриття класу безпеки

В Юр'ївській гімназії відбулось відкриття заключного в громаді класу безпеки. До відкриття учні разом вчителями готувались дуже ретельно та для гостей, які завітали, влаштували показ знань з пожежної, мінної безпеки, дорожнього руху, цивільного захисту та надання домедичної допомоги. Учні гімназії разом з псом Патроном провели руханку та складали пазли з тематики безпеки. Гостями заходу були Світлана ТОКАРЄВА – в.о. начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Новослобідської сільської ради, Сергій ЛІТВІНОВ – головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту, спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі, Денис ВОВК – інспектор ювенальної превенції Конотопського районного відділу поліції у Сумській області.

13:10 23.06.2023

Дотримання правил дорожнього руху

У рамках проведення Тижня безпеки дорожнього руху та проекту "Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі" було проведено зустріч учнів Князівської гімназії з працівниками відділення поліції №2 Конотопського РВП ГУНП у Сумській області та проведено бесіду на тему: "Дотримання правил дорожнього руху", під час якої правоохоронці розповідали юним пішоходам про безпечну поведінку на дорозі, про основні дорожні знаки, розповіли про світлоповертаючі елементи та наголосили на необхідності їх використання у темну пору доби, розповіли про права та обов’язки пішоходів.

08:12 01.06.2023

Профілактична робота з правил дорожнього руху

В рамках проведення Тижня безпеки дорожнього руху та впровадження проекту "Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі" в Мазівський гімназії відбулась зустріч учнів закладу з представниками відділення поліції №2 Конотопського РВП ГУНП у Сумській області.

08:05 01.06.2023