У співпраці із науковцями

Дата: 27.11.2020 09:23

Сьогодні, коли освіта працює в умовах пандемії, як ніколи, важливою є тісна співпраця усіх ланок освіти.

Із Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка педагогів освітніх закладів Новослобідської сільської ради пов’язує багаторічна співпраця. Не один раз вчителі початкових класів були учасниками семінарів та конференцій, які організовував університет. Ось і цього року педагоги Новослобідського НВК, Князівського НВК та Новослобідського ЦПРПП узяли участь у роботі регіонального науково-методичного семінару «Компетентнісний підхід в освіті: теорія і практика». Захід відбувся 26 листопада 2020 року  у форматі онлайн-конференції на платформі Zoom.

Серед учасників були знані науковці Інституту педагогіки НАПН України, викладачі закладів вищої освіти, Сумського ОІППО, учителі – практики освітніх закладів області, докторанти, аспіранти, магістранти педагогічного університету.

Обговорення компетентнісного підходу в освіті відбувалося за такими напрямками:

1. Теоретичні основи реалізації компетентнісного підходу в системі загальної середньої і вищої освіти.

2. Професійна підготовка вчителя Нової української школи.

3. Методика формування ключових і предметних компетентностей в учнів початкової школи.

4.Теорія і практика  підготовки майбутніх учителів до формування ключових і предметних компетентностей у здобувачів освіти.

Учасники із увагою прослухали виступи:

Вашуленка М.С.,доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена НАПН України, професора кафедри теорії і методики початкової освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка «Конструювання програмового матеріалу в нових підручниках з української мови як засіб формування в учнів компетентнісних умінь»;

Онопрієнко О.В, кандидата педагогічних наук, старшого наукового співробітника, завідувача відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України «Державна підсумкова атестація як особливий вид моніторингу навальних досягнень учнів у Новій українській школі»;

Шакотька В. В., кандидата педагогічних наук, заступника директора з навчальної роботи Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С. Макаренка «Особливості компетентнісного підходу в організації підсумкового контролю знань із дисциплін педагогічного спрямування в закладах вищої освіти»;

Грона Н. В., доктора педагогічних наук, доцента, викладача вищої категорії, викладача-методиста КЗ «Прилуцький гуманітарного педагогічний фаховий коледж імені Івана Франка» Чернігівської обласної ради «Сертифікація вчителів початкових класів: сучасні виклики та перспективи»;

Листопад Н.П., наукового співробітника відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України «Компетентнісний підхід до вивчення діаграм на уроках математики в 3 класі НУШ» та інших.

Досвідом роботи із учасниками заходу поділилися педагоги  Шосткинської  спеціалізованої школи І ступеня №13 Шосткинської міської ради Сумської області.

Від Новослобідського ЦПРПП у семінарі участь брала Сахно О.І. із виступом «Компетентнісна освіта – вимога часу».

У підсумку семінару ще раз було наголошено на необхідності тісної співпраці науковців та практиків.

Із матеріалами семінару можна ознайомитися на сайті Глухівського НПУ імені О. Довженка.