РОЛЬ ПСИХОЛОГІЧНОГО СУПРОВОДУ В ПЕРІОД ОСВІТНІХ ЗМІН

Дата: 02.05.2019 10:34

«Важливою умовою успішного реформування освіти є забезпечення якісного психологічного супроводу освітнього процесу», – наголосила директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації В.П.Гробова, вітаючи 25 квітня 2019 року учасників VІІІ обласного Психологічного Форуму. У роботі Форуму взяли участь практичні психологи, соціальні педагоги, методисти з психологічної служби з районів, міст, об’єднаних територіальних громад області.  Від Новослобідської сільської ради участь у заході взяли Маханокова В.В. та Приходько Л.В.

З вітальним словом до учасників Форуму звернулися також Ю.О. Нікітін, ректор комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, доктор історичних наук, доцент; В.Г.Панок, директор Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України, доктор психологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки.

Під час Форуму спеціалісти психологічної служби прослухали авторську лекцію В.Г. Панка «Психологічний супровід освітніх реформ в умовах децентралізації», а також взяли участь у роботі майстер-класів:

1. Використання притч, казок, метафор у роботі з психотравмою та горем (ведуча С.Є. Клочко, практичний психолог кабінету психотерапії та медичної психології Комунального закладу Сумської обласної ради «Сумський обласний наркологічний диспансер);

2. Важільні техніки трансової роботи в практиці психолога і психотерапевта (ведучий С.О.Ніколаєнко, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка);

3. Хороший стрес як ресурс (ведуча О.В. Корсун, практичний психолог кабінету психотерапії та медичної психології Комунального закладу Сумської обласної ради «Сумський обласний наркологічний диспансер»);

4. Робота психолога з формування безпечного освітнього середовища» (ведуча Н.В.Сосновенко, науковий співробітник Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України);

5. Метафоричні асоціативні картки як інструмент для самопізнання (ведуча І.М. Куділь, практичний психолог Комунальної установи Сумський  навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад № 9 «Веснянка» м. Суми);

6. Синхрогімнатика «Ключ» і холестичний палсинг як методи тілесно-орієнтованої практики в сучасній психології (ведучий О.В. Кіхтенко, практичний психолог психотерапевтичного кабінету Комунального закладу Сумської обласної ради «Сумська обласна клінічна лікарня»).

За матеріалами сайту Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.