ЯК ЕФЕКТИВНО РОЗБУДУВАТИ СИСТЕМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ: ЗНАЙОМИМОСЯ ІЗ АЛГОРИТМОМ ДІЙ

Дата: 12.10.2020 10:39

Реформування освіти потребує змін на всіх її ланках. Процес реформування передбачає постійний моніторинг стану справ у  закладі освіти. Із цією метою формується внутрішня система забезпечення якості освіти.

8 жовтня 2020 року відбувся черговий вебінар за участі директора департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України Юрія ВЕРГУНА «Розбудова внутрішньої та зовнішньої систем забезпечення якості шкільної освіти». Учать у заході взяли начальник відділу освіти, молоді та спорту Новослобідської сільської ради Тетяна Чернякова, спеціалісти Новослобідського ЦПРПП О. Сахно та В.Маханькова.

У ході заходу Ю. Вергун детально розповів як розбудувати ефективну внутрішню систему забезпечення якості освіти та звернув  увагу учасників на:

• особливості проведення щорічного самооцінювання освітніх і управлінських процесів школи та його моделі;
  • рекомендації школам щодо розроблення власних систем забезпечення якості освіти;
  • використання критеріїв, індикаторів та інструментарію для самооцінювання;
  • аспекти проведення інституційного аудиту в 2020/2021 навчальному році.

Спікер наголосив, що результати щорічного самооцінювання впливають на:

• визначення шляхів удосконалення освітніх і управлінських процесів;
  • розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
  • планування роботи на наступний навчальний рік;
  • внесення змін до стратегії розвитку закладу освіти;
  • прийняття інших управлінських рішень.

Під час вебінару також поінформовано учасників щодо проведення  інституційних аудитів у 2020 році: за заявами керівників шкіл у позаплановому порядку їх відбудеться 29.

Детальніше із матеріалами заходу можна ознайомитися за посиланням: http://www.sqe.gov.ua/index.php/uk-ua/hovyny/1363-yak-efektyvno-rozbuduvaty-systemu-zabezpechennya-yakosti-osvity-alhorytm-diy