Сертифікація вчителів: затверджені методика та форма експертного оцінювання

Дата: 27.03.2019 14:25

Державна служба якості освіти затвердила методику та форму експертного оцінювання вчителів під час сертифікації.

Відповідні накази служби опубліковані на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Методика включає 5 критеріїв, що розкриваються через 20 показників, опис методів збирання інформації експертами та алгоритм обчислення загальної суми балів, отриманих учасником сертифікації за результатами експертного оцінювання”, – зазначено в методиці.

Так, експерти оцінюватимуть вчителів за такими  критеріями:

• здатність планувати і реалізовувати освітній процес на основі особистісно орієнтованого і компетентнісного підходів;
  • здатність здійснювати процес навчання, виховання і розвитку учнів, основою якого є повага до прав людини, патріотизм, демократичні та інші загальнолюдські цінності;
  • здатність створювати безпечне та психологічно комфортне освітнє середовище, орієнтоване на розвиток дітей та мотивацію їх до навчання;
  • здатність до постійного професійного розвитку, самооцінювання та рефлексії.

Завантажити документ можна за цим посиланням

Окрім того, служба затвердила форму експертного висновку та методичні рекомендації щодо її заповнення.

Форма експертного висновку заповнюється за результатами вивчення практичного досвіду роботи учасника сертифікації, містить кількість набраних учасником сертифікації балів за кожним із критеріїв оцінювання та їхню загальну суму, відмітку про наявність/відсутність створеного учасником сертифікації е-портфоліо та завантаження його до веб-папки”, – зазначено в рекомендаціях.

Завантажити документ можна за цим посиланням

Нагадаємо, цього року участь у сертифікації візьмуть 854 вчителі початкових класів. Педагоги, які успішно пройдуть сертифікацію, отримають 20% надбавку до зарплатні.

Раніше уряд опублікував положення про сертифікацію вчителів. Інформація про проходження сертифікації поки що буде закритою.

“Нова українська школа” http://nus.org.ua/news/sertyfikatsiya-vchyteliv-zatverdzheni-metodyka-ta-forma-ekspertnogo-otsinyuvannya/