A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту Новослобідської сільської ради

22.05.2019 - 30.10.2019

30.10.2019

У комунальному закладі «Центр дитячої та юнацької творчості» на базі Новослобідського НВК пройшли урочисті заходи «Позашкілля Сумщини 49+» у рамках обласного соціально – освітнього проекту «Кожна дитина має право». Це було прекрасне свято, підготоване вихованцями і керівниками гуртків КЗ ЦДЮТ Новослобідської сільської ради. Виставки дитячих робіт, малюнків і поробок, виконаних з різних матеріалів і у різних техніках вразили своєю красою. Креативні фотозони викликали захоплення у присутніх. Чудові неперевершені майстер – класи, на яких вихованці і керівники гуртків навчали новому усіх бажаючих ( і дітей, і дорослих): робити ляльку – мотанку, художнього розписувати деревину, малюванню, шиттю і дизайну , плести гачком, аквагриму, вишивати бісером, виготовленню поробок із фетру. Бажаючі мали змогу спробувати себе у прядінні вовни. Справжнім кулінарним сюрпризом став розпис пряників різнокольоровою глазур’ю і, звісно, чаювання. А ще маленькі дослідники виготовили шалені різнокольорові слайми. Цікаві майстер – класи до глибини душі вразили присутніх. Ніхто не залишився байдужим. Закінчилося свято святковим концертом, підготованим вихованцями художньо – естетичного напрямку. З вітальним словом до присутніх звернулися гості : голова Новослобідської сільської ради Гаркавенко О.О. та начальник відділу освіти, молоді та спорту Чернякова Т.М. Родзинкою свята стала завершальна пісня «Позашкілля», пісня створена нашим закладом. Свято вдалося. Це було видно по радісним, зацікавленим, захопливим обличчям дітей і дорослих. Для нас, працівників позашкілля, це найвища винагорода!


24.10.2019

Гарна новина для нашого позашкілля!) Підведено підсумки обласного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!» (заочний). Серед переможців і наші діти! Щиро вітаємо Грідіну Анастасію з І місцем у номінації «побутові або жанрові фотографії», Соколову Юлію з ІІ місцем у номінації «архітектура», Грідіну Анастасію з ІІІ місцем у номінації «фото з застосуванням програми Adobe Photoshop» і керівників гуртків Грідіну Т.Л. і Соколову Л.В. Бажаємо дівчатам подальших перемог і звершень, а Грідіній Анастасії – перемоги у Всеукраїнському етапі конкурсу!


11.10.2019

Ми вдячні всім вам, українські солдати,

За те, що спокійно лягаємо спати.

Благаємо синє, безкрає це небо,

Залишайтесь живими, більш нічого не треба!!!...

Під таким гаслом серед дітей закладів освіти Новослобідської сільської ради у переддень Дня захисника України було проведено акцію «Тобі, український солдате!». Участь у подібних акціях дає змогу педагогам і самим дітям проявити свої патріотичні почуття, зробити щось корисне на благо співвітчизників, відчути почуття вдячності, радості від доброї, хоч і по – дитячому маленької, але щирої справи. Це найефективніший засіб виховання д і є в о г о патріотизму. Діти з усією, притаманною їхньому віку, відповідальністю писали листи і малювали малюнки захисникам. Саме такі форми роботи формують у дітях патріотичні почуття, виховують громадянина-патріота, який володіє глибоким розумінням громадянського обов’язку. Усі листи і малюнки були передані працівникам Путивльського районного військового комісаріату для подальшої передачі захисникам України.


08.10.2019

Рідний край — це земля, місце, де людина народилася, де пройшли її дитячі роки. Рідний край — це Батьківщина, рідний дім, де жила чи живе сім’я. Це рідна природа, рідна земля — все те, що глибоко врізалося в пам’ять на все життя і зберігається в душі як найпотаємніше. Народ, рідна мова, традиції, культура — це все те, що ми уявляємо, коли говоримо «рідний край». Рідний край – це те місце, де вільно дихається, де легко й радісно жити. У будь-якому його куточку людина відчуває себе потрібною. Адже тут її люблять, на неї чекають, тут її розуміють і вона може бути самою собою.

 

Саме з цього й починається любов до Батьківщини - з рідних місць, які близькі кожній людині. Отже, рідний край — це не місце на карті, це любов в серці на все життя.

 

З метою виховання національно – патріотичної свідомості засобами образотворчого мистецтва, формування духовної культури, розвитку творчих здібностей дітей дошкільного та молодшого шкільного віку було проведено територіальний етап обласного конкурсу дитячого малюнка «Я люблю свій рідний край» (заочний). Наші діти спробували виявити свою любов до рідного краю засобами образотворчого мистецтва. У конкурсі взяли участь 23 учасники у двох вікових категоріях. Кожна робота по – своєму особлива. Щиро вітаємо переможців: у І віковій категорії – 5 – 7 років: І місце – Вєнєдіктова Артема (Князівський НВК), ІІ місце – Татаринова Андрія (Князівський НВК), ІІІ місце – Некрасову Валерію (Князівський НВК); у ІІ віковій категорії – 7 – 10 років: І місце – Бойка Івана (Князівський НВК), ІІ місце – Нечаєва Ігоря (Князівський НВК), ІІІ місце – Паншину Кароліну (Князівський НВК) і Щербакова Кирила (Юр’ївський НВК). У кожному малюнку яскраво простежується щира любов до рідного краю, яка живе в маленьких сердечках. Помилуйтеся і ви!))


24.09.2019

Що таке позашкільна освіта? Чи потрібна вона? Сучасні батьки шукають не просто комфортних або престижних закладів освіти, а установи, де взаємовідносини «дитина – педагог» побудовано на категоріях: «діалог», «зацікавленість», «взаємоповага», «поле успіху і досягнень». Хочу нагадати вислів великого педагога Костянтина Ушинського: «Учень – це не посудина, яку потрібно наповнити, а факел, який треба запалити». Ось в цьому і є сенс позашкільної освіти! Передусім вона зорієнтована на інтереси особистості. Роль позашкільної освіти у сучасному виховному процесі переоцінити неможливо. Окрім того, що вона забирає дітей з вулиці й відволікає від нескінченних комп’ютерних ігор, позашкілля нерідко дає путівку в життя – коли діти після кількарічних занять у центрах і гуртках остаточно визначаються зі своїм покликанням. І навіть роблять перші кроки до досягнення своєї мети – пишуть роботи, беруть участь в олімпіадах і конкурсах, виборюють призові місця. Саме з метою популяризації сучасних форм роботи з дітьми, напрямів позашкільної освіти засобами просвітницької та соціально – педагогічної діяльності минулого року на Сумщині було започатковано відзначення Дня позашкільника. Це свято віддзначило цього року і позашкілля Новослобідської громади. З 16 по 20 вересня 2019 року у закладах освіти Новослобідської сільської ради було проведено тиждень позашкільної освіти. День позашкілля було відзначено презентаційними заходами діяльності наявних гуртків, конкурсно – пізнавальним розважальним квестом, святковим концертом. Заходи з відзначення Дня позашкільника відбулися на базі Князівського НВК 18 вересня, Новослобідського НВК 19 вересня, Юр’ївського НВК 20 вересня.

 

Що ж таке позашкільна освіта? Чи потрібна вона? Позашкільна освіта – це живильне джерело інтелекту, духу і тіла вихованців. Вона не тільки потрібна, а й необхідна сучасній дитині. Серце повниться радістю, гордістю, надіями тому, що росте достойна зміна - майбутнє України. Свято вдалося! А як все було дивіться самі!)))

Скільки неповторного і чудовогознаходиться навколо нас з вами. Далеко не кожна людина на Землі може висловити свої емоції, а також почуття, споглядаючи пречудові краєвиди природи. Лише одиниці наділені дійсно рідкісним талантом оспівувати неперевершену красу нашого, такого неповторного, світу з допомогою кольорів і відтінків.

Недарма в народі живе мудра приказка: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути». Є люди, які дають нам таку можливість, люди, наділені даром живопису. Подивіться на їхні руки. Вони малюють впевнено і твердо, немов ними водить хтось невидимий і недосяжний, який пізнав таємницю світу. Натхнення лягає на полотно величними картинами минулого, сьогодення і майбутнього. Істинний талант проявляється в роботах неповторністю середбезлічі інших полотен. Коженіндивідуальний, і ніхто не в силах змінити його оригінальний стиль, навіть він сам. Кожний новий витвір мистецтва — це нове життя талановитого автора, а також його новий світ. «Нове життя» творили юні майстри пензля в рамках обласного етапу Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» - номінація «образотворче мистецтво» на пленері «Перлини Сумщини», який відбувся 21 вересня у місті Путивль. Малювали учасники справжню архітектурну перлину Сумщини, духовну обитель – Мовчанський жіночий монастир. У заході взяли участь 76 учасників, серед яких і наша Ярослава Полякова. І хоча наша учасниця отримала Диплом за участь, проте, насправді, Ярослава отримала значно більше – незабутні враження, позитивні емоції і задоволення, неймовірний колорит почуттів. А колорит почуттів схожий з колоритом палітри, що рветься на невинно чистому полотні, бризкає фонтаном фарб з сокровенних глибин талановитої душі. Це перша участь дівчинки у заходах такого рівня, а отже, разом з чуйним керівником гуртка Скворцовою Світланою Василівною, дівчинка впевненіше крокуватиме обраним шляхом і обов’язково матиме натхнення для подальших мистецьких здобутків. Нехай бризкає фонтаном фарб з сокровенних глибин талановитості на нові полотна і радує око оточуючих! Ми від щирого серця цього бажаємо!


20.09.2019

Дорогі керівники гуртків! Щиро вітаю вас із нашим маленьким святом. Я дуже вдячна за Вашу працю, бо працюємо ми для дітей. Ви найкращі!


19.09.2019

З метою виховання патріотів, громадян правової, демократичної держави, надання підтримки воїнам ООС, виховання любові до рідного краю, розвитку почуття патріотизму та відповідальності за майбутнє своєї держави, виявлення, розвитку та підтримки здібних, обдарованих і талановитих дітей та учнівської молоді у травня 2019 року було проведено територіальний етап Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу». У конкурсі брав участь 41 учасник. Згідно з Умовами проведення конкурсу «За нашу свободу» на розгляд членів журі було представлено роботи учасників за розділом образотворче мистецтво за трьома віковими категоріями: І – діти 7 – 10 років (молодша вікова категорія), ІІ – діти 11 – 14 років (середня вікова категорія); ІІІ - учнівська молодь 15 - 18 років ( старша вікова категорія). На підставі висновків членів журі територіального етапу Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу» грамотами КЗ ЦДЮТ Новослобідської сільської ради Путивльського району Сумської області переможців конкурсу у молодшій віковій категорії – 7 - 10 років: І місце – Цибульняка Павла, учня Юр’ївського навчально – виховного комплексу: загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів – дошкільного навчального закладу; ІІ місце – Цибульняка Михайла, учня Юр’ївського навчально – виховного комплексу: загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів – дошкільного навчального закладу, вихованця гуртка «Золотий ключик» КЗ ЦДЮТ Новослобідської сільської ради; ІІІ місце - Зюзько Марію, ученицю Новослобідського навчально – виховного комплексу: загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів – дошкільного навчального закладу, вихованку гуртка «Креативне рукоділля» КЗ ЦДЮТ Новослобідської сільської ради. У середній віковій категорії – 11 – 14 років: І місце – Шелеміну Вікторію, ученицю Князівського навчально – виховного комплексу: загальноосвітньої школи І - ІІ ступеня - дошкільного навчального закладу, вихованку гуртка «Художня обробка деревини» КЗ ЦДЮТ Новослобідської сільської ради; ІІ місце – Стрельникову Оксану та Ткачову Євгенію, учениць Князівського навчально – виховного комплексу: загальноосвітньої школи І - ІІ ступеня - дошкільного навчального закладу, вихованок гуртка «Основи інформатики» КЗ ЦДЮТ Новослобідської сільської ради;ІІІ місце – Стрельникову Оксану, ученицю Князівського навчально – виховного комплексу: загальноосвітньої школи І - ІІ ступеня - дошкільного навчального закладу, вихованку гуртка «Основи інформатики» КЗ ЦДЮТ Новослобідської сільської ради. У старшій віковій категорії 15 - 18 років: ІІ місце – Костікову Анастасію та Тимошенко Єлизавету, учениць Юр’ївського навчально – виховного комплексу: загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів – дошкільного навчального закладу, вихованок гуртка «Знавці історії» КЗ ЦДЮТ Новослобідської сільської ради; ІІІ місце – Ткаченко Аліну, ученицю Юр’ївського навчально – виховного комплексу: загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів – дошкільного навчального закладу, вихованку гуртка «Знавці історії» КЗ ЦДЮТ Новослобідської сільської ради. За результатами підсумків конкурсу члени журі рекомендували для участі в обласному етапі конкурсу роботи Цибульняка Павла, Костікової Анастасії, Тимошенко Єлизавети, Шелеміної Вікторії, Ткачової Євгенії, Стрельникової Оксани. Ці діти отримають дипломи учасників, з чим їх і вітаємо!


19.09.2019

Наш край зачаровує неймовірними світанками і заходами сонця, красивими краєвидами, чудовою природою. З метою виявлення і підтримки творчих здібностей дітей і учнівської молоді, виховання патріотизму засобами образотворчого мистецтва, залучення юних художників до активної участі в мистецькому житті регіону в художньо – естетичному напрямку КЗ ЦДЮТ Новослобідської сільської ради було проведено територіальний етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», номінація «образотворче мистецтво», «Перлини Сумщини». У конкурсі брали участь 11 учасників, які представили 11 робіт, двох вікових груп: середня (діти 11 – 14 повних років) та старша (учнівська молодь 14 – 17 повних років). Усі роботи виконані на достатньому і високому рівні виконавської майстерності. На підставі висновків членів журі конкурсу було нагороджено грамотами переможців конкурсу у середній віковій групі: І місце – Полякову Мирославу і Полякову Ярославу, ІІІ місце – Гарбузову Дашу. У старшій віковій групі: І місце – Локатоша Юрія, ІІ місце – Тимошенко Єлизавету, ІІІ місце – Скітейкіна Дмитра. Всі діти вихованці гуртка «Веселковий пензлик», керівник Скворцова С.В. За результатами підсумків конкурсу журі рекомендували для участі в обласному етапі Полякову Ярославу та Полякову Мирославу. Щиро бажаємо дівчатам перемоги у обласному етапі, який відбудеться 21 вересня.

Як бачать красу оточуючого світу наші діти, погляньте і ви!)


19.09.2019

Для кожної людини, яка щиро любить рідну землю, її природа — найчарівніша у світі. Кожен українець знає: немає нічого прекраснішого за українські краєвиди. Яке серце не сповниться радістю, доторкнувшись до краси України? Яка душа не озветься трепетною й щирою любов'ю до неї? Золотом котяться пшеничні хвилі на степових просторах української землі. Чистим блиском сліплять очі під блакитно-бездонним небом, сонячним віддзеркаленням зігрівають кожну твою клітиночку. Душа народжує пісню, і ти раптом розумієш, що мелодію до неї творять дзвінкі потоки великих і малих річок. Вони розкинули свої срібні стрічки серед зелених дібров, серед квітучих степів, у сивих горах. Вдень купається в них сонячне проміння, а вночі зірки милуються в них своєю красою. Бачать і вміють це помічати діти Новослобідської ОТГ.

 

Саме під таким чарівним гаслом відбувся територіальний етап обласного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!» (заочний) з 5 по 9 вересня 2019 року. У конкурсі взяли участь 16 учасників, які представили 26 робіт.

 

Щиро вітаємо учасників і переможців: у першій віковій категорії (10 – 14 років): у номінації «пейзаж»: І місце – Соколову Ольгу, вихованку гуртка «Веселі дзвіночки», керівник Соколова Л.В. ІІ місце – Ткачову Євгенію, вихованку гуртка «Краєзнавство», керівник Катеніна Т.Д. ІІІ місце – Катеніна Богдана, вихованця гуртка «Краєзнавство», керівник Катеніна Т.Д. У номінації «архітектура»: І місце – Соколову Юлію, вихованку гуртка «Веселі дзвіночки», керівник Соколова Л.В. ІІ місце – Соколову Ольгу, вихованку гуртка «Веселі дзвіночки», керівник Соколова Л.В.ІІІ місце – Соколову Юлію, вихованку гуртка «Веселі дзвіночки», керівник Соколова Л.В. У номінації «побутові або жанрові фотографії»: І місце – Грідіну Анастасію, вихованку гуртка «Креативне рукоділля», керівник Грідіна Т.Л. ІІ місце – Соколову Юлію, вихованку гуртка «Веселі дзвіночки», керівник Соколова Л.В. ІІІ місце – Купченко Наталію, вихованку гуртка «Креативне рукоділля», керівник Грідіна Т.Л. У номінації «позажанрове фото»: І місце – Грідіну Анастасію, вихованку гуртка «Креативне рукоділля», керівник Грідіна Т.Л. ІІІ місце – Купченко Наталію, вихованку гуртка «Креативне рукоділля», керівник Грідіна Т.Л. У номінації «фото із застосуванням програми Adobe Photoshop»: І місце– Грідіну Анастасію, вихованку гуртка «Креативне рукоділля», керівник Грідіна Т.Л.

 

Переможців конкурсу у другій віковій категорії (15 - 18 років): у номінації «пейзаж»: І місце – Новікова Максима, вихованця гуртка «Конструювання та моделювання одягу», керівник Андрєєва Т.В. ІІ місце – Колосову Ганну, вихованку гуртка «Конструювання та моделювання одягу», керівник Андрєєва Т.В. ІІІ місце – Пєрфільєва Олександра, вихованця гуртка «Конструювання та моделювання одягу», керівник Андрєєва Т.В. У номінації «Позажанрове фото»: І і ІІ місце – Лободу Ельвіру, вихованку гуртка «Конструювання та моделювання одягу», керівник Андрєєва Т.В.

 

Помилуйтеся красою, відтвореною руками наших дітей, і ви!)


03.09.2019


14.06.2019

Сьогодні, 14 червня, Всесвітній день донора крові. Щорічно в цей день вшановують людей, які дарують іншим життя, допомагають подолати тяжкі недуги, рятують постраждалих від аварій, катастроф, нещасних випадків. Важливість донорства переоцінити важко. У межах обласного соціально-освітнього національно-патріотичного проекту «Голос крові – ми Українці!», з метою формування в дітей та учнівської молоді активної громадянської позиції, підвищення рівня усвідомлення дітьми та учнівською молоддю соціальної значущості донорства Департамент освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Сумський обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю за підтримки Сумського обласного центру служби крові у квітні – травні 2019 року проводили конкурс на кращий твір з теми «Червона лінія порятунку». Купченко Наталка, вихованка гуртка «Хореографічний» КЗ ЦДЮТ, учениця Новослобідського НВК, отримала ІІ місце, грошову винагороду, а також приз глядацьких симпатій – ноутбук, що стало дуже приємною несподіванкою. Щиро вітаємо Наталочку і керівника гуртка Марину Полієнко зі здобутою перемогою. Бажаємо творчих звершень і подальших перемог. Дівчата, Ви МОЛОДЧИНКИ!!!!)

 

"Людина, що дарує свою кров"

 

Бувають дні, коли душа сумує,

 

Коли тече сльозина по щоці.

 

Та думка лиш одна рятує:

 

Долоня мамина в твоїй руці.

 

Бувають дні у нашім милім світі,

 

Коли здається темним все навкруг,

 

Коли ти хочеш, щоб раділи діти

 

І поруч був завжди надійний друг.

 

Бувають дні, коли людині треба,

 

Щоб врятувала вже не мамина любов,

 

Щоб міцно обійняв янгол з неба

 

І щоб була людина, що подарує кров.

 

Бувають дні, коли в думках блукаєш,

 

Коли шукаєш істину буття.

 

І хутко розумієш, що ти знаєш:

 

Та істина – спасти чиєсь життя.

 

І в цей момент серце швидше б’ється,

 

З’являється людина, що несе любов.

 

Вона ніяк інакше, а донором зоветься –

 

Людина, що дарує свою кров...


05.06.2019

Громадська організація «Волонтерський рух «Батальйон сітка» у рамках відзначення Дня Конституції України проводить Всеукраїнський конкурс плаката «Я – Україна» серед дітей від 6 до 19 років. Метою конкурсу є формування громадянської позиції та національно – патріотичного виховання молоді, підвищення рівня обізнаності з інтеграції у євроатлантичний безпечний простір. Діти Новослобідської ОТГ вирішили підтримати проект і взяти участь у ньому. На конкурс представлені роботи вихованців КЗ ЦДЮТ, учнів Юр’ївського НВК: Цибульняка Михайла, Гарбузової Даші, Лакатоша Юрія, а також колективна робота учнів 6 класу Новослобідського НВК. Щиро бажаємо учасникам перемоги і подальших творчих звершень!


04.06.2019.

#ПозашкілляЗарадиМайбутнього #ДеньЗахистуДітей #Позашкілля#ПозашкільнаОсвіта
Нема y життi нiчого дорожчого, цiннiшого, важливiшого, нiж дiти. У Новослобідській громадi до Дня захисту дітей були проведенi урочистi, розважальнi заходи «Сяйте усмішки, сонцем зігріті! Миру і щастя - всім дітям на світі!»: театралізоване дійство з танцями, іграми, піснями і масовками, квест, майстер – класи, конкурси, пінна дискотека тощо. Всі заходи здійснювались за активної підтримки голови Новослобідської сільської ради Гаркавенко Ольги Олександрівни, за що їй велика подяка від дітей та батьків. Усi залишились задоволенi, радiснi, щасливi. Захоплення на обличчях дiтей- найвища винагорода для нас, дорослих. 
Зі святом! З Міжнародним Днем захисту дiтей! Разом ми сила!))))


3.06.2019

#ПозашкілляЗарадиМайбутнього #ДеньЗахистуДітей #Позашкілля#ПозашкільнаОсвіта

Нема y життi нiчого дорожчого, цiннiшого, важливiшого, нiж дiти. У Новослобідській громадi до Дня захисту дітей були проведенi урочистi, розважальнi заходи «Сяйте усмішки, сонцем зігріті! Миру і щастя - всім дітям на світі!»: театралізоване дійство з танцями, іграми, піснями і масовками, квест, майстер – класи, конкурси, пінна дискотека тощо. Всі заходи здійснювались за активної підтримки голови Новослобідської сільської ради Гаркавенко Ольги Олександрівни, за що їй велика подяка від дітей та батьків. Усi залишились задоволенi, радiснi, щасливi. Захоплення на обличчях дiтей- найвища винагорода для нас, дорослих. Зі святом! З Міжнародним Днем захисту дiтей! Разом ми сила!))))

 

"Сяйте усмішки сонцем зігріті! Миру і щастя - всім дітям на світі!"


01.06.2019

Сьогоднiшнiй день багатий, насичений i просто класний. Та це i не дивно, адже сьогоднi День захисту дiтей. Нема y життi нiчого дорожчого, цiннiшого, важливiшого, нiж дiти. У нашiй громадi були проведенi урочистi, розважальнi заходи, 9 дiтей вiдвiдали обласне свято. Усi залишились задоволенi, радiснi, щасливi. Захоплення на обличчях дiтей- найвища винагорода для нас, дорослих. Але i це не все. КЗ ЦДЮТ приняв участь у спільному проектi "Позашкілля заради майбутнього". Міжнародна асоціація позашкільної освіти - МАПО з нагоди Міжнародного Дня захисту дітей ініціювали спільний Проект "Позашкілля заради майбутнього" до Дня захисту дітей.
 Мета проекту - популяризація і презентація позашкільної освіти за різними її напрямами.
До участі у проекті долучилися 70 закладів, організацій.
Понад 15 000 учасників взяло участь у проекті. I ми також.))))
Зі святом! З Міжнародним Днем захисту дiтей! Разом ми сила!))))


01.06.2019

Обласне свято "Майбутнє України творити молодим" . Квест "Професія майбутнього: мій вибір". Дітки щасливі!


28.05.2019

Не дивлячись на те, що всі люди знають про потенційні небезпеки і всіляко намагаються їх уникнути – нещасні випадки все ж таки трапляються. Причиною може бути власна неуважність, втома, переоцінка власних сил, недостатня підготовка. Також інциденти можуть трапитись із-за факторів, які знаходяться поза межами контролю постраждалого – як то дії інших осіб або природні катаклізми чи техногенні аварії тощо. Коли трапляється нещасний випадок, час не на нашому боці. Постраждалому треба якнайшвидше надати ефективну допомогу, від якої часто залежить не тільки тривалість та важкість процесу відновлення його здоров’я, а можливо навіть і життя людини. Часто в групу ризику потрапляють діти як найбільш уразлива верства людства.
КЗ ЦДЮТ спільно з КНП АЗПСМ Новослобідської сільської ради проведено ряд заходів щодо теоретичних аспектів та практичного відпрацювання навичок надання першої долікарської допомоги у навчальних закладах громади. Безпека для дитини – один із головних принципів сучасної освіти. Для того, щоб організувати безпечне оточуюче середовище, діти мають володіти не тільки певними знаннями, а й навичками. Одна з них – навичка домедичної допомоги.
І сьогодні ми побували у Князівському НВК. Ми говорили і розповідали про «золоту годину», ознаки життя і їх відсутність, правила і принципи надання першої долікарської допомоги тощо. Медична сестра Віта Вікторівна Селіна демонструвала дії, які допоможуть дитині чи дорослій людині до приїзду карети швидкої, адже збереження життя потерпілого до приїзду медиків – обов’язкове знання для кожної людини.Ми обговорювали те, що робити в разі непередбачуваної ситуації, як допомогти іншому, як уникнути паніки в групі та правильно покликати професійну допомогу. Діти знають основні правила першої допомоги, але нашим завданням було створити умови для напрацювання відповідних навичок і навчання діяти самостійно у критичних ситуаціях.
В кінці заходу усім учасникам були роздані буклети – пам’ятки «Перша долікарська допомога».
Діти усвідомили: найкраще подбати про себе можемо тільки ми самі! Вони готові врятувати життя!


22.05.2019 


22 травня 2019 року у приміщенні Конгрес – центру Сумського державного університету відбулося підведення підсумків та нагородження призерів обласного конкурсу «Збереження довкілля – свідомий вибір». Колектив КЗ ЦДЮТ Новослобідської сільської ради щиро вітає вихованок гуртка «Конструювання і моделювання одягу» Шаповалову Юлію і Коротку Дашу з зайнятими ІІ місцями у номінації «кращі альтернативи поліетиленовим пакетам на тему «Некульок або екоторбинка – екологічно та стильно», керівника гуртка Андрєєву Т.В. З нетерпінням чекаємо на вечірню передачу на телеканалі «Відікон» ( о 20.40). Гуртківці показали, що тільки від свідомої поведінки кожної людини залежить майбутнє нашої Землі. Дівчатам та керівнику гуртка бажаємо успіхів і подальших творчих перемог, пишаємося вами!

Вхід для адміністратора