ПРЕС-РЕЛІЗ НА СІЧЕНЬ 2019

Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти,

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, оф. 463,

т. (057) 705 07 37, org_metod@zno-kharkiv.org.ua

Прес-реліз для Сумської області                                                                                           18.01.2019

СТАРТУЄ РЕЄСТРАЦІЯ НА ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ-2019

З 5 лютого 2019 року розпочинається реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання. 18 березня 2019 року – останній день реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде вносити до 25 березня 2019 року.

Програма реєстрації буде розміщена на  веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти testportal.gov.ua.

Реєстраційну картку необхідно сформувати за допомогою спеціального сервісу «Зареєструватися».

Важливо правильно обрати категорію особи - учасника ЗНО:

•  для тих, хто у 2019 році завершує навчання в закладі загальної середньої освіти (школа, гімназія, ліцей тощо) – категорія «Випускник закладів загальної середньої освіти 2019 року»;
  •  для учнів (студентів, слухачів) закладів професійної (професійно-технічної) освіти, які здобувають в поточному році повну загальну середню освіту – категорія «Учень (слухач) закладів професійної (професійно-технічної) освіти»;
  •  для студентів закладу вищої освіти (коледж), які здобувають в поточному році повну загальну середню освіту – категорія «Студент закладу вищої освіти»;
  • якщо особа має атестат (здобула повну загальну середню освіту в попередні роки), незалежно від того, де навчається зараз (чи продовжує навчатися) – категорія «Випускник минулих років»

ПАКЕТ РЕЄСТРАЦІЙНИХ ДОКУМЕНТІВ

Для реєстрації на ЗНО необхідний комплект документів:

• копія паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові);
  • 2 фотокартки для документів розміром 3*4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері;
  • реєстраційна картка;
  • інші документи у разі потреби (копію свідоцтва про зміну імені, свідоцтва про шлюб, свідоцтва про розірвання шлюбу, витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища, рішення суду про розірвання шлюбе, де вказано про зміну прізвища на дівоче для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
  • копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документа(ів), наданого(их) для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою).

Комплекти реєстраційних документів надсилаються рекомендованим листом у встановлені строки (дата визначається за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті) до Харківського РЦОЯО.

ПУНКТИ РЕЄСТРАЦІЇ

У разі потреби за консультацією або технічною допомогою з питань реєстрації можна звернутись до пунктів реєстрації. Перелік пункті реєстрації та графік їх роботи буде розміщено на сайтах Українського центру оцінювання якості освіти testportal.gov.ua та Харківського РЦОЯО zno-kharkiv.org.ua в розділі «ЗНО-2019».

У м. Суми пункти реєстрації будуть на базі: КЗ Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Сумського державного університету (центральний корпус та корпус 2), Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.

У м. Глухів на базі - Глухівського агротехнічного інституту імені С.А.Ковпака Сумського національного аграрного університету.

У м. Шостка на базі - Шосткинського інституту Сумського державного університету.

ОСОБЛИВІ (СПЕЦІАЛЬНІ) УМОВИ

Особи з особливими освітніми потребами, які потребують створення особливих (спеціальних) умов в пунктах проведення ЗНО, повинні разом з пакетом документів надати медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900.

ПРИЧИНІ ВІДМОВИ У РЕЄСТРАЦІЇ

• ненадання документа(ів), що підтверджує(ють) достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці;
  • надання недостовірної інформації;
  • подання реєстраційних документів особою, яка відповідно до вимог законодавства не має права на участь у зовнішньому оцінюванні;
  • відправлення реєстраційних документів після завершення встановленого строку реєстрації (особі, яка в період реєстрації не подавала реєстраційних документів) або перереєстрації;
  • неналежного оформлення документів, необхідних для реєстрації;
  • неможливості створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання відповідно до медичного висновку. Директор – Сидоренко Олександр Леонідович, доктор соціологічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, 057 705 15 64. Якушева Олена Сергіївна - спеціаліст із зв’язків з громадськістю (057) 705 07 37, 097 83 23 496