Охорона життя та здоров'я
Вирішуємо конфлікти
ІНСТРУКЦІЯ
з безпеки життєдіяльності вихованців при проведенні перерв впродовж гурткових занять
1. Вимоги безпеки перед початком перерв впродовж заняття гуртка
1.1. Чітко визначити місце перебування гуртківців на перерві.
1.2. Повторити правила безпеки життєдіяльності під час проведення перерви.
1.3. Виконувати всі розпорядження керівника гуртка.
2. Вимоги безпеки під час проведення перерв впродовж заняття гуртка
2.1. Під час перерви перебувати біля керівника гуртка.
2.2. Виконувати вимоги внутрішнього розпорядку та режиму КЗ «ЦДЮТ».
2.3. Під час організації прогулянки на вулиці слід дотримуватися правил безпеки та вимог режиму КЗ «ЦДЮТ»:
• обов’язкове змінне взуття та одяг за погодними умовами;
• під час прогулянки в разі наявності калюж заборонено перебувати біля них;
• у разі снігових опадів заборонені ігри в сніжки, катання на ковзанах та катках – для запобігання падінь та травм;
• під час перебування на вулиці не можна бігати, штовхатися та влаштовувати безсистемний рух, не провокувати словами, жестами агресивну поведінку, що може призвести до бійки;
• під час прогулянки гуртківці повинні перебувати біля керівника гуртка , не розмовляти з незнайомими людьми. У разі непередбачуваної ситуації відразу звернутися до керівника гуртка, у жодному разі не підходити до тварин або незнайомих людей, не вступати з ними в контакт. Особисті речі залишати при собі, не передавати нікому для попередження втрати цих речей.
3. Вимоги безпеки після закінчення перерв впродовж заняття гуртка
3.1. Вишикуватися для остаточної перевірки наявності гуртківців при поверненні з перерви впродовж знаяття гуртка.
3.2. Заборонено без дозволу керівника гуртка підійматися до навчального кабінету або перебувати в гардеробі.
3.3. Під час навчальних занять у кабінетах підвищеного рівня небезпеки приступати до занять тільки після проведеного інструктажу. Не можна заходити й виходити з кабінетів без дозволу керівника гуртка.
3.4. Під час заняття гуртка чітко виконувати вказівки керівника гуртка. Бути обережним – рухатися повільно та спокійно. Самостійно йти із заняття заборонено.
ІНСТРУКЦІЯ
з безпеки життєдіяльності вихованців у КЗ «ЦДЮТ»
Правила поведінки в позашкільному закладі
На заняття гуртка варто приходити охайно одягненим, у добре відпрасованому одязі, гладко причесаним, у добре начищеному взутті.
Усі необхідні для занять речі (приладдя для малювання, шиття, в’язання, бісерування, ліплення тощо, форма та взуття для танцювальних занять, тексти драматичних творів, віршів, пісень, ноти, музичні інструменти, зошити, книги та інше) повинні бути в порядку, акуратно покладені в сумку.
На гурток треба приходити вчасно, без запізнень. Коли входиш до закладу, не штовхайся, не поспішай випередити всіх, перед входом добре витри ноги. Хлопчики при вході до закладу знімають шапки.
Коли входиш у гурткову кімнату, привітайся спочатку з керівником гуртка, а потім з товаришами.
НА ЗАНЯТТІ
Якщо ти спізнився на заняття і заходиш у кімнату після його початку, запитай дозволу керівника гуртка.
Якщо в гурткове приміщення входить дорослий (педагог, директор, хтось з батьків і ін.), усі дружно вітаються з тим, хто ввійшов.
Під час заняття необхідно дотримуватися дисципліни, зберігати порядок на робочих місцях; оглядатися, ходити по кімнаті, дивитися по сторонах і голосно розмовляти не можна.
Якщо педагог задає питання групі, а ти хочеш відповісти, підніми руку. Руку треба піднімати і тоді, коли хочеш запитати що-небудь у керівника гуртка.
Коли педагог дозволить відповісти на запитання чи потрібно запитати його про що-небудь, можно встати. Розмовляти з керівником гуртка чи іншим дорослим бажано стоячи.
Звертатися з проханням до педагога чи товариша треба, уживаючи ввічливі слова: «будь ласка», «дякую».
Бережи свою гурткову кімнату, меблі, устаткування кабінету, не ламай їх, нічого не пиши на них, не дряпай.
НА ПЕРЕРВІ
Виходити на перерву можна тільки після того, як дозволить керівник гуртка.
Після слів керівника гуртка: „Перерва” або „Заняття закінчено” — усі по черзі виходять із кабінету, не штовхаючись в дверях, зберігати робочу атмосферу, не заважаючи заняттям в інших кімнатах.
На перервах бажано виходити з кабінету, щоб чергові могли провітрити приміщення і виконати різні розпорядження керівника гуртка. Після роботи чергові миють руки.
Під час перерв можна грати в різні ігри. В іграх не будь грубим, не кричи. Не сперечайся з товаришем по дрібницях, не сварися, намагайся працювати і грати дружно.
З усіма дорослими, яких зустрічаєш перший раз у цей день у закладі, треба вітатися.
Якщо в дверях зустрівся дорослий (педагоги чи батьки), поступися йому дорогою. Якщо поруч з тобою йде дівчинка, пропусти її вперед.
Діти, що беруть із собою їжу, можуть поїсти на перерві, їдять, намагаючись не кришити на підлогу. Їсти на ходу, гуляючи по кабінету чи коридору, не можна. Після їжі треба витерти серветкою чи хусткою руки, щоб не забруднити свого одягу, зошитів і приладь. Папірці, недогризки варто кидати в спеціальний кошик, смітник.
Під час перерви потрібно не забути зайти в туалетну кімнату, щоб не відпрошуватися з заняття. Після відвідування туалету треба вимити руки.
ЯК ПОВОДИТИСЯ НА КОНЦЕРТІ
Заздалегідь продумай, як ти одягнешся. Спробуй вибрати такий одяг, щоб на тебе було приємно подивитися, але не хотілося б розглядати протягом усього концерту, як інопланетянина. Май на увазі, що тобі навряд чи прийдеться лазити по канаті або копати землю.
Намагайся не пахнути. Як сильний "парфум", так і запах давно не митого тіла здатні створити навколо тебе порожній і досить незатишний простір.
Спізнюватися на концерти не можна. Якщо все-таки ти спізнився, ніколи не входь у зал, навіть навшпиньках або по-пластунськи, поки не роздалися оплески.
Не бери із собою багато речей. Можливо, тобі знадобляться деякі речі, наприклад, гроші, ключі від оселі. Буде непогано, якщо все це ти покладеш у таке місце, відкіля ці предмети не будуть випадати в самі невідповідні моменти, лякаючи своїм дзенькотом весь зал і виконавців. Узимку рекомендується також взяти пакет зі змінним взуттям. Це дуже зручно.
Навіть якщо ти звик завжди бути на зв'язку, залиш, будь ласка, вдома або не забудь відключити мобільний телефон, портативний комп'ютер і супутникову радіостанцію. Повір, якщо твої абоненти дізнаються, що ти недоступний, тому що знаходишся на концерті, вони вирішать, що це круто й обов'язково приєднаються до тебе наступного разу. Зате потім вам буде про що поговорити, використовуючи високі технології.
Цукерки - причина не тільки карієсу твоїх зубів, але і поганого настрою всього залу. Коли ти акуратно розгортаєш цукерку або шоколадку під час концерту, пам’ятай, що навіть для глухуватої бабусі, що сидить далеко від тебе, цей звук - достатня підстава для того, щоб приєднатися до розправи, яку жагуче бажає учинити над тобою весь зал.
Найголовніше на концерті – дійство на сцені, музика або танок. Тому основний принцип твоєї присутності в залі - "якомога менше звуків!".
Гурчання порожнього шлунка також не зустріне розуміння твоїх сусідів. Рада одна - з'їж за годину до концерту що-небудь легке.
Якщо ти не можеш стримати бажання чхнути, яке зненацька напало на тебе, спробуй сильно затиснути ніс пальцями. У випадку справжнього тайфуноподібного приступу кашлю тобі нічого не залишається, крім як врятуватися втечею, намагаючись віддавити по дорозі якнайменше ніг.
Ніколи не аплодуй між частинами музичного твору, що складається з багатьох частин. Цим ти доведеш усім оточуючим, що тобі краще було залишитися вдома. Оплески - це єдиний припустимий спосіб вираження твого захвату грою музикантів, їх не треба підбадьорювати вигуками "Молодці!", також не варто ділитися своїми враженнями із сусідами під час виконання.
У ТЕАТРІ
Відвідування театру – це свято. Та щоб не затьмарити його ані собі, ані іншим, варто дотримуватись деяких правил. В основі їх лежить повага до акторів та людей, які прийшли подивитися виставу.
- Відчуття свята створює ошатний одяг. Нині публіка у наших видовищних місцях одягнена досить демократично, однак за правилами хорошого тону не рекомендується під час відвідування театру одягати спортивний або робочий одяг та використовувати різкі парфуми, жінка в театрі має зняти головний убір.
- На спектакль варто прийти за 15-20 хв., щоб встигнути зняти верхній одяг, придбати програмку, яка ознайомить вас зі складом виконавців, і зайняти своє місце.
- Щоб сісти на місце, зазначене у квитку, часто доводиться турбувати людей, які вже сидять, тому, проходячи між рядами, завжди йдіть спиною до сцени, а обличчям до людей.
- Головне правило, якого має неухильно дотримуватись у театрі вихована людина, - підтримання тиші. Мобільні телефони й пейджери потрібно обов’язково вимкнути до початку вистави. Дуже неввічливо під час спектаклю звертатися із запитаннями до сусідів та коментувати дійство на сцені, не слід шелестіти програмкою, їсти цукерки, пити напої. Щось перекусити та поділитись своїми враженнями краще в антракті.
- Може статися, що вистава вам не сподобається. Намагайтеся стримати свої почуття, спокійно дочекатися найближчого антракту й піти з театру.
- По закінченні спектаклю не кваптеся в гардероб, дочекайтеся, доки актори зайдуть за лаштунки.
- Сцена в театрі – особливе місце, куди не мають права ступати сторонні, тому, якщо ви хочете піднести квіти актору, який вам особливо сподобався, дочекайтеся фінальних поклонів, коли всі учасники вистави вишикуються на авансцені, і вручіть квіти, стоячи в проході між сценою й першим рядом партеру.
Чудові вистави, концерти надовго запам’ятаються, нехай враження від них не буде зіпсоване незнанням елементарних правил поведінки.