Телефони Національної дитячої «гарячої» лінії

Дата: 26.05.2020 10:36

У дітей часто виникають запитання, на які вони не можуть знайти відповіді самостійно. Напряму звернутися до дорослих ? батьків чи вчителів ? часом соромляться, не довіряють, бояться покарання.

За ініціативи Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда Україна» в Україні діє Національна дитяча «гаряча» лінія. За номером 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів) та коротким номером для дзвінків з мобільних телефонів 116 111 кожен охочий може отримати безкоштовну інформаційну, правову або психологічну консультацію. На «гарячу» лінію можуть звертатися не лише діти, але й дорослі ? батьки, вихователі, вчителі – для консультування з питань порушення прав дітей.

Для дорослих які опинилися у ситуації коли проти Вас здійснюється насильство функціонують телефони Національної «гарячої» лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 та 116 123, що працюють цілодобово, безкоштовно та анонімно.

Статистика звернень до Національної дитячої гарячої лінії в Україні свідчить про істотне збільшення кількості звернень під час карантину. З 12 березня по 30 квітня 2020 р. отримано: 11 507 звернень.