Обговорили місію центрів професійного розвитку педагогічних працівників у сучасному освітньому просторі

Дата: 03.03.2021 14:39

3 березня 2021 року за ініціативи Міністерства освіти і науки України та Українського інституту розвитку освіти, за участю Європейського центру імені Вергеланда у форматі Zoom конференції відбувся Перший Всеукраїнський форум центрів професійного розвитку педагогічних працівників «Центри професійного розвитку педагогічних працівників: виклики, освітні стратегії і партнерська взаємодія».

Участь у заході узяли Віра Рогова, заступник Міністра освіти і науки України, Олена Хоменко, в. о. керівника експертної групи з питань шкільної освіти директорату дошкільної,  шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН України, Ана Перона-Ф’єльдстад, виконавча директорка Європейського центру імені Вергеланда, Вадим Карандій, директор Державної установи «Український інститут розвитку освіти», директори та педагогічні працівники Центрів ПРПП, тренери ОІППО, науково-педагогічні працівники інших установ освіти. Нашу громаду на форумі представляли працівники Новослобідського ЦПРПП О. Сахно та В. Маханькова.

Учасники заходу обговорили багато питань, що стосуються організації діяльності Центрів. Серед головних тем виступів були: «Нові завдання і роль фахівців Центрів професійного розвитку педагогічних працівників» (Н. Софій, к. п. н., перша заступниця директора Державної установи «Український інститут розвитку освіти»),  «Забезпечення партнерської взаємодії в контексті діяльності Центрів професійного розвитку педагогічних працівників» (І. Андрощук, д. п. н., проф., начальниця сектору професійного розвитку педагогічних працівників), «Сучасні виклики щодо створення й організації діяльності Центрів професійного розвитку педагогічних працівників» (О. Король, методистка сектору професійного розвитку педагогічних працівників УІРО). Досвідом роботи поділилися І. Завірюха, директорка Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Жмеринської міської територіальної громади Вінницької області, Інна Кривенко, директор міського Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ніжинської міської ради.

У підсумку заходу Ірена  Андрощук,  д. п. н., проф., начальниця сектору професійного розвитку педагогічних працівників УІРО, підкреслила важливу роль працівників центрів професійного розвитку педагогічних працівників у розбудові нової української школи  та висловила сподівання та тісну та довгу співпрацю між Центрами усієї України.