ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ З’ЇЗД УЧИТЕЛІВ ГЕОГРАФІЇ
Актуальні питання географічної освіти на сучасному етапі розвитку суспільства обговорювали 25 жовтня 2019 року в м. Київ під час пленарної частини першого Всеукраїнського з’їзду науковці, практики, долучені до процесу осучаснення освітнього процесу з географії, серед активних учасників якого – делегація від Сумської області, очолювана Удовиченко І.В., к.пед.н., доц., проректором з науково-педагогічної та методичної роботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Відкрили захід, який відбувся на базі економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка: Губерський Л.В., д.філософ.н., проф., академік НАН України, ректор КНУ імені Тараса Шевченка; Олійник Я.Б., д.екон.н., проф., академік НАН України, Президент УГТ, декан географічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка; Гладковський Р.В., головний спеціаліст МОН України; Маруняк Є.О., д.геогр.н., директор Інституту географії НАН України.
Українським географічним товариством, Асоціацією вчителів географії України, за підтримки Міністерства освіти і науки України (лист МОН України від 01.10.2019 №1/9-617 «Щодо участі у Всеукраїнському з'їзді вчителів географії»), ідеєю оптимізації географічної освіти було об’єднано понад 300 дієвих учасників заходу, 25 з яких виступили з тематичними доповідями, зокрема Удовиченко І.В., за допомогою мультимедійного ряду, у своїй доповіді акцентувала увагу присутніх на питанні «Специфіка створення сприятливого людино-географоцентричного освітнього середовища в закладах загальної середньої освіти».
Активні учасники з апробації заявлених нововведень у Сумській області були присутні в залі з’їзду, у тому числі в складі делегації від Сумської області, яка налічувала 10 осіб, серед яких: завідувач методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Новослобідської сільської ради Сахно О.І.
Під час заходу учасники мали можливість поспілкуватися з науковцями, представниками видавництв, ознайомитися з новинками географічної літератури, картографії та попрактикуватися в роботі з різними засобами навчального призначення, що були представлені 24.10.2019 р. на ХХІ Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті», ХХ Міжнародної виставки освіти за кордоном «World Edu», науково-практичному семінарі «Реалізація профільного навчання в умовах Нової української школи».
За результатами участі в І Всеукраїнському з’їзді учителів географії учасники отримали сертифікати та дидактичну теку для використання в практиці роботи.
За матеріалами сайту КЗ Сумського ОІППО.