Українсько-Польський обмін молоддю у 2022 році

Увага! Конкурс!

Інформаційна довідка

щодо здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю

Українсько-Польські обміни молоддю здійснюються відповідно до:

• договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1017;
  • порядку здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю та проведення заходів відповідно до Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю, затвердженого наказом Мінмолодьспорту від       04.07.2016 № 2643, зареєстрованого у Міністерстві юстиції 11 липня 2016 року за № 937/29067 (із змінами).

Мета обмінів молоддю: підтримка співробітництва української та польської молоді задля розбудови дружніх взаємин між народами цих країн.

Обміни молоддю здійснюються шляхом участі молоді у проектах, які реалізуються:

• інститутами громадянського суспільства;
  • закладами освіти;
  • комунальними установами

та визначаються відповідно до результатів конкурсу, який проводиться Українсько- Польською Радою обміну молоддю через національну керуючу установу   Міністерство молоді та спорту України.

У 2022 році на реалізацію проектів у рамках Українсько-Польських обмінів молоддю із Державного бюджету України передбачено 7 млн грн.

Для участі в молодіжних обмінах організації повинні:

• мати статус "неприбуткова";
  • працювати з молоддю (визначається установчими документами);
  • обов’язково мати партнера з польської сторони.

Українсько-Польська Рада обміну молоддю щороку приймають рішення щодо:

• пріоритетних завдань;
  • строків подання заявок та реалізації проектів;
  • оголошення конкурсу;
  • визначення переможців конкурсу і розподілу коштів відповідно до встановлених пріоритетних завдань, умов конкурсу та рекомендацій Мінмолодьспорту.

Умови організації та проведення конкурсів:

• інститути громадянського суспільства;
  • заклади освіти;
  • комунальні установи, які працюють з молоддю

подають Мінмолодьспорту до 16:00 год. 28 лютого 2022 року в електронній

(kultmolodi@ukr.net) та паперовій формі:

• заявку (оригінал і копію);
  • детальний розрахунок витрат;
  • копії установчих документів;
  • заяву організації-партнера.

Умови реалізації проектів:

Один проект може тривати не менше 5 та не більше 10 днів, не враховуючи дні приїзду і від'їзду учасників підготовчого етапу та підготовчого візиту реалізації проекту.

Участь у проектах можуть брати особи віком від 14 до 35 років та особи, що працюють із молоддю.

Кількість учасників проекту повинна становити 10 – 40 осіб, у тому числі супроводжуючі чи керівники групи.

Підготовчий візит може тривати 2-3 робочих дні, участь у якому беруть не більше

6 учасників.

Рішення про переможців конкурсу буде прийнято Українсько-Польською Радою обміну молоддю до   5 травня 2022 року та розміщено на офіційному вебпорталі Мінмолодьспорту https://mms.gov.ua/.

Організації-переможці реалізують проекти до 11 листопада 2022 року.

Пріоритети конкурсу 2022 року:

• відкривання спільного минулого і культурної спадщини;
  • підтримка активної громадянської позиції та підвищення рівня компетентності молоді для її участі та інтеграції у суспільне життя, в тому числі шляхом популяризації підприємництва та волонтерства;
  • поглиблення співпраці та обмін досвідом між молодіжними працівниками, молодіжними центрами та молодіжними організаціями у сфері технічної і галузевої освіти з урахуванням впровадження цифрових технологій;
  • зміцнення ініціатив молоді з територіальних громад України та сільських місцевостей і малих міст Республіки Польща з урахуванням викликів сучасного світу;
  • зміцнення міжкультурного діалогу шляхом створення умов для відкритості і взаємоповаги серед молоді.

Проєкти, подані на конкурс повинні відповідати одному із зазначених пріоритетів.

Важливо!

У разі проведення безпосередніх обмінів молоддю в рамках здійснення Українсько- Польських обмінів молоддю, фінансування на які передбачено із Державного бюджету України, їх реалізація можлива лише за умови дотримання інститутами громадянського суспільства, закладами освіти та установами, що працюють з молоддю, які стануть переможцями конкурсу, вимог національного законодавства України та Польщі щодо встановлення карантинних обмежень на період проведення молодіжного обміну.

Із вимогами щодо режиму в’їзду громадян України на територію Польщі можна ознайомитись на інтерактивній мапі, розміщеній на офіційному вебсайті Міністерства закордонних справ України за

посиланням: https://tripadvisor.mfa.gov.ua/?page_id=1973&fbclid=IwAR3xuPohT76W vbqUtrsbQVZ40_xep3GUDiYP8MWgiCrqO1bJKO04HNSx-4k.

І вимогами щодо режиму в’їзду іноземних громадян на територію України можна ознайомитись на офіційному вебсайті Міністерства охорони здоров’я України за посиланням: https://covid19.gov.ua/border