У партнерському колі «Сертифікація педагогічних працівників: спільні рішення для успіху вчителя, школи, громади»
Сертифікація - це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, що здійснюється шляхом незалежної оцінки його практичного вміння застосовувати сучасні методи й технології навчання. Стаття 51 (п.1) Закону України “Про освіту”
Останній час на сторінках різних інформаційних видань приділялося багато уваги підсумкам сертифікації педагогів у 2021 році та планам її проведення у 2022 році. Не залишилися осторонь обговорення й педагоги нашої громади. У рамках угоди про співпрацю між Управлінням державної служби якості освіти в Сумській області та КУ «Новослобідський ЦПРПП» 20 січня цього року було організовано участь керівників освітніх закладів Новослобідської сільської ради, учителів початкових класів у партнерському колі з теми «Сертифікація педагогічних працівників: спільні рішення для успіху вчителя, школи, громади».
У ході зустрічі до уваги педагогів працівниками УДСЯО було роз’яснено нормативне забезпечення процесу сертифікації, порядок її проведення, звернуто увагу на роль центрів профрозвитку у підготовці вчителя до проходження сертифікації. Учасники та експерти сертифікації минулих років поділилися власним досвідом з цього питання та дали практичні поради.
Коротка інформаційна довідка:
Мета сертифікації є: виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.
Сертифікація педагогічного працівника відбувається на добровільних засадах виключно за його ініціативою.
За результатами успішного проходження сертифікації педагогічному працівнику видається сертифікат, який є дійсним упродовж трьох років. Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником.
Педагогічні працівники, які отримують доплату за успішне проходження сертифікації, впроваджують і поширюють методики компетентнісного навчання та нові освітні технології.
Педагоги, які мають сертифікат, можуть залучатися до проведення інституційного аудиту в інших закладах освіти, розроблення та акредитації освітніх програм, а також до інших процедур і заходів, пов’язаних із забезпеченням якості та впровадженням інновацій, педагогічних новацій і технологій у системі освіти.
Докладніше: https://kodeksy.com.ua/pro_osvitu/statja-51.htm