Нова українська школа: переходимо на новий рівень. Основні компетентності сучасного педагога

Дата: 07.02.2022 08:55

Що означає бути компетентним вчителем?

Проблемі розвитку основних компетентностей сучасного педагога було присвячено онлайн-студію для педагогів Новослобідської сільської ради, що відбулася 4 лютого 2022 року.

Під час заходу педагоги ділилися власним досвідом роботи над розвитком професійних компетентностей. Цікавими для учасників стали виступ Олени Овсянко, заступника директора з навчально-виховної роботи Князівської гімназії, з теми «Інформаційно-цифрова компетентність педагога», яка розкрила важливість ІКТ-навичок педагога під час дистанційного навчання.   Досвід роботи колективу Новослобідського НВК з теми «Здоровязбережувальна компетентність педагога», який представила Ірина Лазарь, заступник директора з навчально-виховної роботи Новослобідського НВК. Заставила поміркувати презентація досвіду роботи Валентини Биваліної, учителя початкових класів Мазівської гімназії, що розкрила можливості використання технології дудлінг в освітньому процесі.  Оксана Сахно, директор КУ «Новослобідський ЦПРПП», розкрила для педагогів особливості побудови власної траєкторії професійного розвитку через оволодіння основними професійними компетентностями на високому рівні.

У підсумку онлайн-студії педагоги виділили основні етапи роботи зі створення індивідуальної траєкторії професійного розвитку педагогів:

- Аналіз ситуації («Що я маю/знаю/вмію?»).

-  Визначення образу зображення бажаного результату («Що я хочу?»).

- Визначення тактики досягнення мети («Що необхідно зробити?»).

- Планування індивідуальної траєкторії розвитку педагога.

- Покрокова реалізація індивідуальної траєкторії розвитку  професійної компетентності.

- Аналіз успішності реалізації індивідуальної траєкторії  професійного розвитку педагога. («Чого досяг? Що потребує додаткової корекції?»).