Тиждень медіаграмотності для педагогів Новослобожанщини триває: розглядаємо тему «Критичний аналіз медіатексту»

Дата: 27.10.2022 16:29

Як ви розумієте вислів Фр. Ніцше: «Фактів нема — є тільки інтерпретація».

Наш світ змінюється дуже швидко. Постає необхідність самостійного опрацювання нової інформації та формування алгоритмів її застосування. Важливим стає здатність аналізувати інформацію з позиції логіки й індивідуально-психологічного підходу; перевіряти її надійність, достовірність, доцільність для того, щоб застосовувати отримані результати до життєвих ситуацій, питань, проблем.

Саме розвитку вміння педагогів критично аналізувати медіа текст, розрізняти фейки та маніпуляції був присвячений черговий день, 26 жовтня,  тижня медіаграмотності для педагогів, що проходить онлайн в Новослобідській громаді.

У ході заходу педагоги вчилися критично аналізувати медіа продукти та розрізняти факт та інтерпретація, визначати фейк та маніпуляцію, працювала із інтернет-матеріалами (текстами. Фотографіями, плакатами тощо), визначили алгоритм критичного аналізу тексту. Сьогодні це вміння є важливим для того, щоб не піддатися на інформаційну провокацію ворога.

У підсумку учасники за традицією отримали кейс із практичними матеріалами.