Розпочато роботу Зимової онлайн-школи для педагогів

Дата: 03.01.2023 16:12

Центром сучасної української загальної середньої освіти є дитина, її потреби, прагнення. Тому й освітній процес ґрунтується на принципі дитиноцетризму, розвитку дитини. З цього приводу І.С Якиманська писала: «Особистісно орієнтоване навчання - це таке навчання, центром якого є особистість дитини, її самобутність, самоцінність: суб’єктний досвід кожного спочатку розкривається, а потім узгоджується зі змістом освіти».

Саме особистісно орієнтованому навчанню було присвячено перше заняття в Зимовій онлайн-школі для педагогів від КУ «Новослобідський ЦПРПП», яке відбулося 3 січня. «Учнями» онлайн-школи стали 38 педагогів освітніх закладів Новослобідської громади.

Під час розгляду теми педагоги проаналізували особливості цього навчального року, визначили основну мету особистісно орієнтованого навчання: розвинути індивідуальні позитивні здібності кожного школяра; максимально виявити і використати індивідуальний досвід учня; допомогти дитині пізнати себе, самовизначитися та самореалізуватися;  сформувати культуру життєдіяльності, правильно визначати лінії поведінки. Розглянули як в сьогоднішніх умовах навчати дітей, як їх підтримувати, де знаходити свою «суперсилу» для цього.

У підсумку заняття учасники Зимової школи отримали посилання на онлайн-дошку, де розміщені корисні посилання для організації особистісно орієнтованого навчання в дистанційних умовах. https://jamboard.google.com/d/1A2sVwya8hJIryRo6PFNDLaB5OdYOp6R-_0uwxd_nBWw/edit?usp=sharing