Мінна небезпека

Дата: 04.04.2023 16:10

Сьогодні, 4 квітня вся світова спільнота відзначає Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги у розмінуванні. Метою такої події є привернення уваги людства до проблеми мінної загрози, перешкоджання використанню державами мін та подібних вибухових апаратів, покращення поінформованості суспільства щодо загрози вибухових пристроїв та пошук методів їхнього знищення на території держав. Україна є однією з найбільш постраждалих від мін країною. На даний момент у зв'язку з бойовими діями більше 40% територій України заміновано, тому питання обізнаності з питань мінної небезпеки є дуже актуальне та потрібне.

В рамках проекту «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі» про мінну небезпеку перед вчителями та учнями розповіли фахівець відділу забезпечення заходів з попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту у Конотопському районі Андрій ФЕДЧЕНКО та головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Новослобідської сільської ради Сергій ЛІТВІНОВ, які розповіли про види мін та вибухонебезпечних предметів, правила поводження при їх виявленні та наслідки, що бувають при нехтуванні цих правил. Також був показаний мультфільм «Пес Патрон. Правила поводження на замінованих територіях».
Важливо запам’ятати три золоті правила безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів:
- НЕ ЧИПАЙ,
- НЕ ПІДХОДЬ,
- ТЕЛЕФОНУЙ 101 АБО 102.
Будьте обережні та дотримуйтесь правил безпеки!