Всесвітній день вишиванки
Дата: 16.05.2024 11:23
Кількість переглядів: 15
Ідея свята Всесвітній день вишиванки
належить студентці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесі Воронюк ще у 2006 році, яка запропонувала одного дня всім одногрупникам надягнути вишиту сорочку на пари, оскільки звернула увагу, що багато хто носить її на заняття в університет.
![](https://rada.info/upload/users_files/41823411/7973c4c812a1f9fbf676c925060e6023.jpg)
З того часу щорічно, у третій четвер травня
, українці у всьому світі вбираються у національний![💙](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6c/1/16/1f499.png)
одяг![🌺](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t99/1/16/1f33a.png)
![🌺](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t99/1/16/1f33a.png)
та відзначають яскраве та самобутнє свято![🎉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8c/1/16/1f389.png)
![🎉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8c/1/16/1f389.png)
. Українська вишиванка з'явилася багато століть тому, а кількість різних візерунків та технік шиття порахувати неможливо. Це свято люблять і діти, і дорослі, із задоволенням вбираючись у яскраві сорочки.
![🌿](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t1e/1/16/1f33f.png)
![💙](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6c/1/16/1f499.png)
![💛](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t15/1/16/1f49b.png)
![🌺](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t99/1/16/1f33a.png)
![🌺](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t99/1/16/1f33a.png)
![🌺](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t99/1/16/1f33a.png)
![🎉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8c/1/16/1f389.png)
![🎉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8c/1/16/1f389.png)
![🎉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8c/1/16/1f389.png)
День вишиванки 2024 року проходить за умов повномасштабної війни
, що підвищує важливість свята. Ця дата поєднує українців, прославляє нашу культуру, виховує любов до національних символів.
![😥](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t91/1/16/1f625.png)
До Дня вишиванки у закладах загальної середньої освіти Новослобідської ради пройшли виховні години та години спілкування «Наші обереги», «День вишиванки», «День вишиванки – день родоводу», «Вишита сорочка», «День вишиванки єднає українців», «Вишиванка – твій генетичний код», під час яких учні знайомилися з історією свята, значенням вишитих візерунків та їх розповсюдженням по різним регіонам країни, українськими![💛](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t15/1/16/1f49b.png)
традиціями.
![💛](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t15/1/16/1f49b.png)
![💙](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6c/1/16/1f499.png)