80-ті роковини депортації кримських татар

Дата: 18.05.2024 11:31

18 травня 2024 року - скорботна дата – відзначаються 80-ті роковини депортації кримських татар та інших народів Криму
80 років тому, 18 травня 1944 року, на світанку розпочалася депортація кримськотатарського народу з Криму. У таємній постанові Державного комітету оборони "Про кримських татар" увесь народ звинуватили у зраді та колабораціонізмі і наказали виселити з Криму. Готували цю операцію тиждень, залучивши до неї 32 тисячі НКВСників.

За майже три доби з Криму вивезли близько 200 тисяч кримських татар. У дорозі та в перші роки після виселення загинуло 46% депортованих😥😥😥
Вивозили переважно до республік Центральної Азії, зокрема до Узбекистану. 10 тисяч кримських татар, солдатів Червоної армії, які повернулися з фронту в Крим, теж депортували. 12 років кримські татари мали статус спецпереселенців, позбавлених громадянських та людських прав і свобод.
Постановою Верховної Ради України від 12 листопада 2015 року № 792-VIII депортація кримських татар з Криму в 1944 році була визнана геноцидом кримського народу, а 18 травня в Україні встановлено Днем пам’яті.
З метою вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу в закладах освіти Новослобідської сільської ради було проведено виховні та класні години, уроки пам’яті: «18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу», «День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу: паралелі між історією та сьогоденням», «18 травня – День пам’яті », «18.05.1944. Щоб пам’ятали…».