Онлайн-конференція «Запобігання та подолання булінгу в освітньому закладі»

Дата: 11.03.2021 22:50

Ми прагнемо, аби наші діти були здоровими та щасливими, щоб процес їх соціалізації відбувався якомога якісніше й безпечніше. І для цього ми маємо забезпечити дотримання прав і свобод людини, нетерпимості до приниження її честі та гідності, фізичного або психічного насильства; створити атмосферу безпеки в дитячому та молодіжному колективі. Проте явища булінгу та високий рівень конфліктності серед дітей не дозволяє повною мірою досягти поставлених цілей.

Про ці та інші питання педагоги громади 11 березня 2021 року говорили на  онлайн-конференції «Запобігання та подолання булінгу в освітньому закладі», що була організована та проведена Комунальною установою «Новослобідський ЦПРПП». Під час заходу Тетяна Чернякова, начальник відділу освіти, молоді та спорту Новослобідської сільської ради привітала та представила учасників конференції, Ірина Марухина, завідувач Навчально-методичним центром психологічної служби Сумської області наголосила на важливості безпечного освітнього простору у закладі освіти та основних етапах його створення, Вікторія Маханькова, консультант КУ «Новослобідський ЦПРПП» розкрила актуальність проблематики булінгу, нормативно-правове регулювання та відповідальність за його вчинення.

Більшість дітей не повідомляє дорослим про пережите насильство через різні причини. Тому педагоги та інші працівники закладу освіти мають бути спостережливими, щоб виявити тих учнів, які перебувають у стані стресу, можливо, викликаного конфліктами, насильством чи булінгом. Від уважного ставлення дорослих і їхньої реакції на симптоми неблагополуччя в поведінці та настрої дітей залежить, чи буде допомога своєчасною та ефективною.

Куди звертатися у випадку насильства:

До поліції;

центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

управління сім’ї та молоді районної, міської чи обласної держадміністрацій;

громадських організацій, які надають допомогу жертвам насильства;

психолога, соціального педагога, класного керівника тощо;

близької людини;

«гарячих ліній».

На які «гарячі» лінії телефонувати та які послуги отримати

Безплатні «гарячі» телефонні лінії:

національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства —

–– 0 800 50 03 35 та 116 123 (безплатно з міських телефонів), 386 —

для абонентів Київстар, Водафон;

–– 0 800 50 02 25 та 116 111;

Омбудсмен з прав дитини в Україні Микола Миколайович Кулеба:

0 44 255 64 50;

єдиний телефоний номер системи надання безплатної правової допомоги:

0 800 21 31 03.

Особам, які постраждали від насильства, і зателефонували на «гарячі лінії», нададуть:

інформаційні консультації — інформація про організації та установи,

до яких можна звернутися у конкретній ситуації, перелік документів, які необхідно підготувати для звернення тощо;

психологічні консультації — поради та підтримка психолога анонімно по телефону;

правову допомогу — консультації та рекомендації юристів щодо конкретної ситуації, поради про правильне складання необхідних документів тощо.